GI-IMPULS 200 STANDARD (rura o średnicy do 2,5 cala) (do 65 mm)

W magazynie
SKU
GI-IMPULS 200 STANDARD (rura o średnicy do 2,5 cala) (do 65 mm)
Zapytaj o cenę
brak

GI-IMPULS 200 STANDARD to urządzenie idealnie nadające się̨do pracy w obiektach takich jak: pensjonaty, małe kamienice i bloki mieszkalne. Działa podobnie jak inne urządzenia z serii standard. Różni się przepływem i średnicą rur obsługiwanej sieci wodnej (do 2,5”). Cewki przystosowane są do temperatury maksymalnej 160°C.


GI-IMPULS 200 STANDARD

GI-IMPULS 200 STANDARD to urządzenie idealnie nadające się̨do pracy w obiektach takich jak: pensjonaty, małe kamienice i bloki mieszkalne. Działa podobnie jak inne urządzenia z serii standard. Różni się przepływem i średnicą rur obsługiwanej sieci wodnej (do 2,5”). Cewki przystosowane są do temperatury maksymalnej 160°C.
Urządzenie to posiada dwa programy, dzięki czemu jest proste i instynktowne w użytkowaniu. GI-IMPULS 200 STANDARD pracuje na dwóch cewkach rezonansowych, a ilość zwojów, które należy nawinąć, uzależniona jest od twardości wody wejściowej.
Urządzenie generuje impulsy, które wytwarzają pole elektromagnetyczne. Pole to zmienia zawarty w wodzie Ca(HCO3)2 (wodorowęglan wapnia) w CaCO3 (monokryształ), uwalniając jednocześnie CO2 (dwutlenek węgla), rozpuszczający powstałe wcześniej osady kamienia na rurach i wymiennikach ciepła, jak i urządzeniach technicznych.
Urządzenie to wykonane jest z najwyższej jakości podzespołów, co gwarantuje jego długą żywotność, nawet do 20 lat. Zasilacz jest wbudowany i zalany żywicą, co minimalizuje ryzyko jego uszkodzenia. Posiada klasę ochronną IP54. Montaż urządzenia jest bardzo prosty.
W okolicy montażu wymagany jest dostęp do prądu.

Gdzie zamontować urządzenie IMPULS?

IMPULS serii standard przeznaczony jest m.in do zabezpieczania instalacji w domu, mieszkaniu, biurze czy całego pionu w bloku mieszkalnym. Dlatego też powinien być zamontowany zaraz za licznikiem wody. Takie miejsce montażu zagwarantuje pełną ochronę całego obiegu i wszystkich urządzeń do niego wpiętych.

Jak poprawnie zamontować urządzenie IMPULS?

Przed instalacją należy sprawdzić twardość całkowitą wody. Uchwyty urządzenia przystosowane są do montażu na rurę oraz do ściany. Przewody impulsowe muszą być nawinięte w tym samym kierunku, a ilość zwojów uzależniona jest od twardości wody.

1. Urządzenie przymocować do rury, ściany lub innej powierzchni za pomocą dołączonych śrub zwracając uwagę na to, aby w pobliżu znajdowało się gniazdko elektryczne.

2. Przewód impulsowy owinąć na poziomą lub pionową część rurociągu. Końce cewek przymocować za pomocą dołączonych opasek, tak aby oba końce przewodu miały podobną długość.

3. Przewody impulsowe podłączyć do konkretnego wejścia np. COMMON OUTPUT + METAL lub PLASTIC. Kombinacje „COMMON OUTPUT + METAL" stosujemy gdy rurociąg jest metalowy, a „COMMON OUTPUT + PLASTIC" gdy rurociąg jest wykonany z PVC.

4. Podłączyć zasilanie do urządzenia. Powinny zaświecić się diody lub dioda, zależnie od typu urządzenia.

UWAGA! Cewki muszą być umieszczone na równej części rurociągu i w dostatecznej odległości od innych struktur rurociągu (kolanek, trójników itp). Minimalna odległość musi być większa niż trzykrotny wymiar średnicy zewnętrznej, na których rurociąg jest instalowany. W przypadku niedostępności miejsca dopuszcza się zmniejszenie odległości między cewkami do 100 mm. Skróci się jednak tym samym długość aktywnej kolumny, dzięki której urządzenie jest aktywne.

Całkowita twardość wody <16°dH 16°-24°dH 24°-32°dH 32°-40°dH >40° dH
Liczba zwojów 11 12 13 14 15

Widok z dołu na układ przewodów w zamontowanym urządzeniu.

Przykładowe miejsca instalacji urządzenia


Model IMPULS 200 STANDARD
Średnica rury do 2,5” (do 65mm)
Wydajność do 24 m3/h
Zasilanie 220-240V AC, 50–60 Hz, DV 6W
Sygnał impulsowy unikalna technologia impulsów prądowych
Liczba programów 2 (rura plastikowa lub metalowa)
Obsługa nie wymaga obsługi
Liczba uzwojeń impulosowych 2, zamknięte
Wyświetlacz -
Pamięć nastaw -
Roczny koszt użytkowania około 36 zł - energia elektryczna, brak innych kosztów eksploatacji
Wymiary 215 x 130 x 77 mm 
Wymagane miejsce dla taśmy 400 mm
Sposób mocowania

Bezpośrednio na rurze lub na ścianie; mocowanie dołączone do urządzenia

Konstrukcja i cechy
  • idealne urządzenie na główną rurę doprowadzającą wodę do bloku lub pensjonatu
  • urządzenie dostosowane do pracy w układach ciepłowniczych (temperatura rur do 160°C)
  • wprogramowana na stałe kombinacja impulsów prądowych, 
  • układ elektroniczny zaprogramowany i zalany żywicą na stałe, 
  • wyposażone w diodę sygnalizującą pracę urządzenia
  • posiada klasę ochronną IP54
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:GI-IMPULS 200 STANDARD (rura o średnicy do 2,5 cala) (do 65 mm)