Dobór Generatora Impulsowego GI Impuls (dom, mieszkanie)

System GI IMPULS z serii Dom i Standard jest przeznaczony dla klienta indywidualnego. Łatwy samodzielny montaż bez konieczniości wzywania hydraulika czy instalatora.

System GI IMPULS do usuwania z instalacji węglanu wapnia nie wymaga rozcinania lub modernizacji instalacji wody ciepłej lub zimnej użytkowej. Jedyny kłopot to czy wybraliśmy odpowiedni model urządzenia dla naszej instalacji.

Prosta Metoda doboru GI IMPULS 
Potrzebne są dane:  Skąd wziąć dane:
1. Średnica zewnętrzna rury w  mm  Śrenicę zewnetrzną mierzymy w miejscu instalacji GI IMPULS np w pobliżu licznika na wode zimną użytkową.  Pomiaru dokonujemy np suwmiarką lub jeżeli rura posiada widoczne oznaczenia to można je odczytać. Oprzyjmijmy, że dla naszych celów średnica zewnętrzna rury wynosi 25 mm.
2. Przepływ wody przez instalację - największy przepływ Przepływ wody odczytujemy z licznika na wodę - szukamy oznaczenia Q3. 
  • Q3 - ciągły strumień objętości – największy strumień objętości, przy którym wodomierz działa w sposób prawidłowy w normalnych warunkach użytkowania, tzn. w warunkach przepływu ciągłego lub przerywanego.
Na zdjęciu za znaczono na czerwono wartość 4 m3/h i taka też zostanie przyjęta w naszym przykładzie.
3. Twardość wody w stopniach Niemieckich.

Jeżel nasz dom ma zasilanie woda miejską to twardość wody orjetacyjna można znaleść na stronach w MPWiK. Twardoś wody możemy również zmierzyc sami, ale do pomiarów będzie potrzebny testy do pomiaru twardosci wody, które można bez problemu nabyć w sklepach z odczynikami chemicznymi.

Jeżeli woda pochodzi z własnego ujęcia konieczne jest wykonanie badania wody, w którym uwzgledniona jest twardośc wody.   

Dla doboru urządzenia potrzebujemy wiedzieć czy twarość jest większa od 30 stopni Niemieckich. Jeżeli jest większa to bedzie potrzebne urządzenie o klasę wyższe od dobranego. Dokładna wartość twardości wody będzie nam potrzebna przy montażu urządzenia.

Przyjmijmy, że nasza woda ma twardość 25 stopni Niemieckich.

Krok pierwszy:
wyszukujemy GI IMPULS z katalogu o odpowiedniej średnicy  W naszym przypadku to:

GI-IMPULS DOM 25 (średnica rury do 1 cala; 25 mm)

Krok drugi:
Odczytujemy ze specyfikacji do jakiej wartosci przepływu jest przeznaczony Wartosc katalogowa to 1,2 m3/h - ta wydajność jest za mała bo nasz licznik wody przepuści 4 m3/h
Krok trzeci:
Ponieważ przez naszą rurę może przepłynąć, aż 4 m3/h wody to wydajność przepływu staje się teraz głównym parametrem doboru urządzenia.

Wyszukujemy w katalogu generator Impuls, który spełni te wymagania. W naszym przypadku będzie to:

GI-IMPULS 125 STANDARD (średnica rury do 1 1/4 cala) , ponieważ umożliwia ochronę instalacji przy przepływie do 5,8 m3/h

Krok czwarty:
Sprawdzamy czy twardość wody jest poniżej 30 stopni Niemieckich

 Tak w naszym przypadku twarość wody jest niższa od 30 stopni Niemieckich i dla tego nie musimy stosować mocniejszego generatora 

GI-IMPULS 150 STANDARD (średnica rury do 1 1/2 cala) (do 40 mm)

Reasumując:
W naszej przykładowej instalacji najprościej bedzie zainstalować GI-IMPULS 125 STANDARD (średnica rury do 1 1/4 cala). Dzieki takiemu podejściu nie bedziemy sie musieli się zastanawiac ile ujęc wody możemy otworzyć równocześnie, aby działanie generatora impulsowego GI IMPULS było 100%.

Nasza oferta z branży generatorów impulsowych to seria:

Mieszkanie (rury do 1”)

Dom i blok, (rury 1” - 3")

Spółdzielnie i produkcja, hotele (rury 3”-10”)

Przemysł (rury 10” i większe)

Potrzebujesz wsparcia przy doborze generatora IMPULS - napisz piotr@intelio.com.pl lub zadzwoń 502342155